Skip to main content Skip to footer

Administration

Ledelse

Kulturskoleleder Jan Jacobsen
jjac-skole@aalborg.dk
Tlf.: 9931 4149 
Mobil: 2520 4149 
MGK, Rytmisk MGK, TGK, PU, KiN, MED, KiN Kursusudvalg
Klassisk MGK

Souschef Palle Vang 
pvc-skole@aalborg.dk
Tlf.: 9931 4267
Mobil: 2520 4267
Klaver, sang, ballet, IT, PR

Eva Østergaard
eos-skole@aalborg.dk 
Tlf.: 9931 4147 
Mobil: 2520 4269
SSB, Skolekor, Kontakt til skoler, skolesamarbejde, børnehaver, KiN forretningsudvalg

Ide Bylin Bundgaard
ide.bylin.bundgaard@aalborg.dk 
Tlf.: 9931 4143
Mobil: 2520 4143
Stryger, blæsere, talentklasse

Lasse Baggenæs 
lbag-skole@aalborg.dk 
Tlf.: 9931 4148
Mobil: 2520 4148
Guitar, bas, slagtøj, keyboard, arbejdsmiljø

Jesper Olsen
jesper.olsen@aalborg.dk
Tlf.: 9931 4182 
Mobil: 2520 4182
BGK, Billedkunst, Drama

Teknisk personale

Mathias Vestergaard
mathias.vestergaard@aalborg.dk
Mobil: 2520 4250
Teknisk service, udstyr

Dennis Otte Nielsen
dennis.o.nielsen@aalborg.dk
Mobil: 2520 4144
Instrumenter, instrumentdepot

Diana Durães
DDSJ-skole@aalborg.dk
Mobil: 2554 0016
Rengøring og service

Sekretærer

Rikke Bisgaard Østergaard
Tlf.: 9931 4181
Mobil: 2520 4181
ribs-skole@aalborg.dk
BGK / MGK / TGK, MGK-regnskab

Sarah Boesen Olsen
Tlf.: 9931 4142
Mobil: 2520 4142
sarn-skole@aalborg.dk
Fakturering og regnskab

Sinne Fuglsang Klitgaard 
Tlf.: 9931 4141 
Mobil: 2520 4141
sfk-skole@aalborg.dk
Løn og personaleadministration

Koordinatorer og konsulenter

Anne Sofie Thomsen 
annt-skole@aalborg.dk
Mobil: 2554 0990
Drama, TGK

Maria Eshpai
mariaeshpai@gmail.com 
MGK - klassisk

Ida Hovde 
idahovde@icloud.com
Tlf.: 5190 5457
Talentklasse - klassisk

Mads Dalum Poulsen
mads.dalum.poulsen@gmail.com
Talentklasse - rytmisk

Leslie Majdall Rasmussen 
leslie@aalborg.dk
Mobil: 2520 4146
AC-opgaver, hjemmeside / WEB, PR, kommunikation

Anne-Mette Strandgaard
Korkoordinator
ams010486@hotmail.com

Ole Bech
obe-skole@aalborg.dk 
Mobil: 2520 4268
MGK - rytmisk, lokaler i Nordkraft

Peter Brandenhoff 
pbr-skole@aalborg.dk
Mobil: 2520 0308
Ballet