Kontaktlærerliste

Aalborg kulturskole har ansat kontaktlærere på de enkelte skoler til at varetage kontakten imellem skolen og vores elever/lærere. De har desuden en række praktiske opgaver i forbindelse med skemalægning, lokaler og koncerter.

Her følger en liste over skolernes telefonnumre samt kontaktlærere navn.
Mail kan sendes ved at trykke på kontaktlærerens navn.

Skole                     
 
Skoles tlf.    
 
 Kontaktlærer / mail-link
Bislev Skole 9835 7160 Terji Messell
Byplanvejens Skole 9982 4770 Elisabeth Faarup Marcussen
Ellidshøj Skole 9982 4430 Connie Jonstrup
Farstrup skole 9982 4340 Pia Ekelund
Ferslev Skole 9637 6220 Michelle Kristensen
Annegrethe Hansen
Filstedvejens Skole 9816 0033 Anders Schrøder Jungersen
Frejlev Skole 9931 6380 Vibeke Nørskov-Kjær 
og Anne Markussen
Gandrup 9982 4660 Mette Kirk
Gistrup Skole 9931 9330 Carina Holmberg Sloth
Gl. Hasseris Skole 9982 4000 Henrik Johansen
Gl. Lindholm Skole 9632 1732  
Grindsted Skole 9638 9300 Sussie Egelund Jensen
Gudumholm Skole 9831 6544 Ann Hjortshøj Andersen
Gug Skole 9635 2300 Liselotte Hansen
Hals Skole 9982 4025 Marianne Nielsen
Herningvej Skole 9982 4570 Simon Johst Iversen
Hou Skole 9931 7899  
Højvangskolen 9982 3488 Jeanette Thomsen
Klarup Skole 9636 5500 Anders Thuen
Klostermarkskolen 9631 1818 Inge Brink
Kongerslev Skole 9833 1350 Lena Glensvang Jensen
Kærbyskolen 9982 1300 Kresten Møller Nielsen
Langholt Skole 9825 6479 Annie Jensen
Lyngbjergårdskolen 9838 9100 Poul Skafte
Løvvangskolen 9982 4060  
Mellervangskolen 9982 4300 Heidi Brøns
Mou Skole 9977 1920 Marianne Popp Andersen

Skole

Skoles tlf.

Kontaktlærer / mail-link
 
Nibe Skole 9982 4470 Marianne Uhrenholdt
Nr. Uttrup Skole 9632 3940 Christian Mellergaard
Nørholm Skole 9834 1624 Elisabeth Reinewald
Nøvling Skole 9982 4282 Helle Bilgrau
Sct Mariæ Skole 9812 1732 Gert Nørgaard
Sebber Skole 9835 5462 Mette Dam
Seminarieskolen 9982 4370  
Skansevejens Skole 9982 4520 Trine Engbo Sørensen
Skipper Clement Skolen 9812 1188 Lise Gam-Jensen
Skørbæk-Ejdrup Friskole 9866 9095 Else Marie Bagger
Sofiendalskolen 9982 4646 Søren Dannesboe
Stolpedalsskolen 9982 4400 Julie Harries Justesen
Sulsted Skole 9638 9200 Birgitte Beilegaard Øland
Svenstrup Skole 9931 6340 Tina Stegenborg
Sønderbroskolen 9631 3600 Rikke Møller
Sønderholm Skole 9834 1680 Jeppe Foldager Tilsted
Tofthøjskolen 9931 5700 Rune Damkjer
Tornhøjskolen    
Tylstrup Skole 9982 4050 Christina Hougaard Vestergaard
Ulsted Skole 9825 4292 Marianne Nødgaard Hansen
Vadum Skole 9982 4450 Katja Præst Mikkelsen
Vejgaard Østre Skole 9631 6700 Inge Marie Pyndt
Vestbjerg Skole 9829 6311 Laust Orleman
Vester Hassing Skole 9982 4700 Morten Vangsted Holm Kristensen
Vesterkærets Skole 9982 8488 Mia Klarskov Pedersen
Vester Mariendal Skole 9982 4720 Anne Stobbe
Vodskov Skole 9829 1044 Anja Jytte Nørgaard Thomsen
Vokslev Friskole 9835 1784  
Vaarst/Fjellerad Skole 9666 2020  
Aalborg Friskole 9814 7033